Konferencia Veda odpovedá

Veda odpovedá nájdete aj ako podcast na platformách:

Pozývame Vás na záverečnú konferenciu k projektu "Veda odpovedá". REGISTRÁCIA

Táto konferencia Vám umožní spoznať najnovšie poznatky a trendy v oblasti vedy, ale aj získať nové nápady a inšpirácie. Bude to vynikajúca príležitosť na stretnutie s odborníkmi a diskusiu o témach, ktoré sú dôležité pre našu budúcnosť. Snažíme sa, aby bola konferencia pre Vás obohacujúcim a zaujímavým zážitkom.

Podujatie je určené pre širokú verejnosť. Veríme, že informácie a nové poznatky o témach, ktoré hlboko ovplyvňujú náš svet môžu byť cenné pre mnohých z Vás. Ak Vás zaujíma budúcnosť vedy a spoločnosti a ako s nimi môžete tvorivo pracovať aj Vy, pridajte sa k nám. Registrácia je bezplatná, ale počet miest je obmedzený. Preto Vás prosíme, aby ste sa zaregistrovali čo najskôr.

Podujatie sa uskutoční 25. mája 2023 od 16:00 do 19:00 v budove súkromného bilingválneho gymnázia College Bratislava na Kapitulskej 20.

Program:

V čase od 16:00 do 16:30 priblížime náš dvojročný projekt "Slovensko po Covid-19. Ako pandémia zmení naše životy?"

V čase od 16:30 do 17:30 predstavíme výsledky práce šiestich expertných skupín. Uplynulé mesiace sa sústredili na hľadanie odpovedí na najdôležitejšie celospoločenské výzvy, ktoré sa vynorili v pozmenenej postpandemickej realite. Pokrok v každej z nich má veľký potenciál priniesť spoločnosti pozitívnu kvalitatívnu zmenu. Prečo by inšpiratívna myšlienka pre svet nemohla prísť zo Slovenska a odrážať našu skúsenosť?

•   Pavol Čekan: Líderstvo – potrebujeme medzi nami superhrdinov?
•   Elżbieta Drążkiewicz: Dezinformácie – kde hľadať a nájsť pravdu?
•   Matej Mišík: Dáta a umelá inteligencia – čo nové nás naučila pandémia?
•   Peter Sabaka: Moderné technológie a nemocnice – ako ich k sebe priblížiť?
•   Andrej Vršanský: Duševné zdravie – ako liečiť jazvy na duši?
•   Michal Kišša: Zodpovedná firma – ako sa mení podnikanie a jeho miesto v spoločnosti?

V čase od 18:00 do 19:00 budeme pokračovať diskusiou. V dialógu odborníkov z rôznych oblastí sa pokúsime priblížiť ako sa veda prispôsobuje postpandemickej realite; ktorým jej črtám treba venovať pozornosť; ako sa dá z odstupu hodnotiť vplyv pandémie na súčasti spoločenského a politického systému; aké miesto má veda vo vyhliadkach udržateľného sociálneho a ekonomického rozvoja; a kde si s vedou už nevystačíme a potrebujeme širšie zdroje inšpirácie. V panelovej diskusii bude otvorený priestor položiť otázky, vyjadriť názor a získať ucelený obraz o vyhliadkach vzťahu vedy a spoločnosti.

Po skončení oficálnej časti programu Vás pozývame na raut.
 

Tešíme sa na Vašu účasť a spoločnú diskusiu. REGISTRÁCIA

Konferencia sa uskutoční v rámci projektu "Slovensko po Covid-19. Ako pandémia zmení naše životy?". Projekt je podporený z programu Active Citizens Fund Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.